Правильно підібраний килим завжди додасть затишку в будинку. З ним буде комфортно та тепло у будь-який період року. Перш ніж вирушити за покупкою свого нового килима, прочитайте цю статтю, яка допоможе зробити вдалий вибір.
Почнемо з тканин. Це може бути натуральний матеріал, наприклад мішковина, напівсинтетика або синтетика. До останньої категорії віднесемо вироби з поліестеру, поліпропілену або поліаміду. Натуральні килими дуже приємні на дотик. Вони приносять максимум задоволення при тактильному торканні. З недоліків варто відзначити їхню підвищену складність у догляді, необхідність регулярного чищення. Такі килими зазнають негативного впливу молі та інших комах.
Якщо ж говорити про синтетичні вироби, то це довговічніші килими, вони не так сильно поглинають бруд, тому не вимагають великих зусиль під час збирання. Акрилові килими надійно захищені від появи цвілі або вигоряння. Вони відмінно підходять для приміщень з підвищеною прохідністю, стійкі до стирання. Покриття для підлоги з поліпропілену і поліестеру також досить стійкі до механічних пошкоджень. Вони доступні про вартість, відрізняються великою палітрою текстур та відтінків.
Розміри килимів та різноманіття кольорів
Підбирати колір килима потрібно в залежності від стилю оформлення вашої кімнати: темніший, світліший або строкатий, яскравіший. Не потрібно підбирати колір килима точно в тон до меблів чи кольору стін. Це вже вважається відсутністю смаку.
Для великої зали чи вітальні гарним варіантом стане круглий чи овальний килим. Ідеально, якщо він поєднуватиметься за стилем зображення з рештою простору приміщення. Наприклад, коли використано стиль лофт, то в цьому випадку можна підбирати килим пастельних тонів з геометричним орнаментом або абстракцією.
Маленьку кімнату можна прикрасити невеликим килимом світлих відтінків із середнім або високим ворсом: білий, бежевий, персиковий, молочний. Не використовуйте покриття в темному кольорі, вони зроблять простір візуально меншим, ніж воно є насправді.
Якщо основною функцією килима буде доповнення до основного інтер'єру кімнати, тоді потрібно купувати виріб нейтрального забарвлення. А коли вам хочеться просто оновити вже обридлу обстановку в будинку, тоді віддавайте свою перевагу яскравій моделі килима – червоному, жовтому, помаранчевому, синьому, зеленому.
Килим середнього розміру можна постелити в кімнаті не на всю її площу. У такому випадку меблі встановлюються ближче до стін так, щоб не закривати покриття для підлоги. Маленький килимок підійде для зонування, наприклад для використання біля ліжка або крісла. Якщо у вас в будинку встановлена кахель, то вам буде набагато приємніше прокидаючись, ступати на м'яку поверхню килимка біля свого ліжка.
У будь-якому випадку новий килим у будинку зробить місце вашого проживання більш елегантним, комфортним та затишним. Покладайтеся на свої внутрішні відчуття при виборі килима. Важливо, щоб модель подобалася вам з естетичної точки зору і тоді ви не сумніваєтеся у своєму виборі під час його експлуатації.