Килими — невід'ємна частина сучасних інтер'єрів, що виконує безліч корисних функцій. Килими створюють затишок, забезпечують шумопоглинання, а також дозволяють утеплити покриття для підлоги, що особливо актуально в холодну пору року. Трапляються випадки, коли килим необхідно тимчасово прибрати. Щоб виріб зберіг свій зовнішній вигляд і знову виконував усі свої функції у майбутньому, важливо забезпечити правильне зберігання.
Підготовка килима до зберігання
Це один із найважливіших етапів, який вплине на збереження вашого килима. Перш ніж прибирати текстильне виріб з його звичного місця, обов'язково ретельно пропилісосьте його. Це дозволить позбутися пилу та інших забруднень. Якщо покриття забруднене, краще віддати його в хімчистку.
Також рекомендується для профілактики обробити килим засобом від паразитів (це необхідно і для синтетичних виробів). Таким чином, ви запобігти появі пилових кліщів. Додаткова підготовка може бути потрібна килимам в залежності від матеріалу виготовлення. Наприклад, шерстяні або інші натуральні вироби рекомендується прокладати зсередини серветками, змоченими спеціальними хімікатами для захисту від молі. Якщо виріб вологий, його потрібно повністю висушити.
Як тільки килим готовий, важливо правильно згорнути виріб. Пропонуємо низку важливих рекомендацій:
- слідуйте напрямку ворсу при згортанні;
- великі полоси спочатку краще згорнути вдвічі;
- зафіксуйте згорнутий килим за допомогою ременя або іншого надійного фіксатора (також можна використовувати папір або тканинний чохол, але не варто використовувати скотч).
Не варто упаковувати килим занадто щільно, оскільки в цьому випадку можуть утворитися заломи.
Правила зберігання
Підготовлений килим важливо зберігати в правильних умовах, щоб він зберіг свій зовнішній вигляд та властивості. По-перше, обране місце має бути сухим та темним. Це запобігає вигоранню виробу, утворенню плісняви та неприємного запаху. Рекомендується, щоб кімната добре провітрювалась. По-друге, важливо, щоб приміщення було ізольоване від комах, оскільки в іншому випадку навіть із попередньою обробкою ризики псування килима великі.
Температура зберігання багато в чому залежить від матеріалу килима. Зберігання в холодному приміщенні запобігає будь-якій загрозі з боку комах. Однак далеко не всі матеріали можуть витримувати температуру від 0 градусів і нижче без будь-яких деформацій та інших ушкоджень. Фахівці рекомендують зберігати килими при температурі не нижче +15 градусів та низькій вологості повітря.
Чого робити не можна?
Існує кілька важливих правил щодо того, чого не можна робити з килимом при зберіганні:
- Не ставте нічого на рулон.
- Не кладіть килим біля радіаторів опалення.
- Не тримайте килим на балконі/гаражі/підвалі/на горищі (приміщення, для яких характерні температурні перепади та можлива наявність гризунів).
- Не зберігайте килим у шафі/маленькій коморі (у таких місцях дуже погана вентиляція. Якщо ж іншого вибору немає — використовуйте саше із запахом лаванди).
- Не розміщуйте килим поблизу лакофарбових та інших хімічних речовин (волокна килимів швидко вбирають запахи).
- Не тримайте килим згорнутим понад 6 місяців (у разі тривалого зберігання потрібно періодично розгортати килим).
Слідуючи простим правилам, можна довгий час зберігати будь-які килимові покриття в цілості, зберігаючи форму, колір та властивості виробів. Коли настане час повернути килим на місце, важливо зробити дезінфекцію. Для цього підійде домашній пароочисник або професійне чищення.