Вироби ручної роботи цінуються на ринку. Вони мають особливу ауру та енергетику, властиву тільки тим речам, які зроблені вручну. Щоб перетворити житловий простір, доповнити задум дизайнера інтер'єру, варто використовувати килим ручної роботи. Цей ексклюзивний виріб має високі експлуатаційні характеристики:
- термін служби становить від 20 до 50 років;
- ворс під час використання не скочується, а утримує початкову пружність;
- Натуральні барвники не викликають алергічних реакцій, а колір з часом не вигоряє.
Звичайно, перед тим, як замовити такий килим, потрібно добре проаналізувати ринок і бути готовим до високого цінника за такий товар. У будь-якому випадку килим, зроблений вручну, буде вигідним вкладенням, яке підкреслить високий статус господарів будинку.
Як визначити ручну роботу?
Знаючи ключові ознаки, що визначають ручну роботу майстра, можна купити килим високої якості і не помилитися у своєму виборі. Килими ручної роботи Київ відрізняються від заводських моделей таким:
- форма може бути не завжди ідеально рівною та симетричною;
- бахрома є продовженням виробу, а не пришита окремо від основної частини;
- бічна обмотка килима ручної роботи буде не ідеально рівною, адже виконується ручним методом, а не за допомогою технологічних пристроїв;
- моделі без ворсу ідентичні на лицьовій та виворітній стороні;
- склад винятково натуральний, без синтетичних домішок;
- є авторська нашивка, а не заводське маркування.
За таким показником, як гнучкість, можна визначити спосіб виготовлення килима. На промисловому виробництві широко застосовують клейову основу, яка важка та пружна. Килим, зроблений на 100% ручним способом, дуже м'який і легко згортається.
Різновиди килимів, зроблених вручну
Залежно від технології виробництва, килими ручної роботи ділять на ворсові, безворсові та повстяні. Перший варіант, ворсові килими, трудомісткі під час виготовлення. За своєю структурою вони складаються із трьох ниток, вузликових чи тафтингових. Килими, виконані вузличним способом дуже добре себе пред'являють у процесі експлуатації. Вони зовсім не скочуються, утримують свою пружність і водночас м'якість. Якщо ж говорити про тафтинговий метод, то тут технологія дещо інша. Волокна майстер вшиває в основу ниток, а з вивороту їх закріплює за допомогою основи.
Не менш трудомістким процесом можна назвати і методику виробництва килимів без ворсу. Тут може бути кілька варіантів:
- Паласи - дуже схожі ці килими на щільну тканину (однотонну або смужку).
- Сумахи – щільні за структурою, виконані із трьох ниток.
- Килими - виготовляються з трьох ниток, можуть застосовуватися як для підлоги, так і як покривала для дивана або крісла.
Безворсові – це повстяні килими, які отримують методом «валяння вовни». Вони дуже щільні, мають дуже нестандартну форму.
З якого матеріалу виготовляються килими ручної роботи?
Для виготовлення килимів вручну використовують лише натуральний матеріал. Найчастіше це шерсть: овеча, козяча, верблюжа. При грамотному догляді ці вироби служать десятки років, не втрачаючи своєї привабливості. Для літнього інтер'єру можна вибирати моделі з бавовни. Вони легкі, м'які та дуже приємні на дотик. Підходять такі килими для будь-яких приміщень.
Дорогий дизайнерський килим, виготовлений із шовкової нитки – це чудовий варіант для кожного потенційного покупця. Таке покриття виглядає дуже елегантно, лаконічно переливається на сонце, робить загальний вигляд простору унікальним та неповторним. Якщо ви хочете отримати розкішний результат, то обов'язково варто придбати килим для дому.