Пн-Пт: 9:00-20:00
Сб-Нд: 10:00-18:00

Безкоштовна доставка
по Україні

Як вибрати килим?

Як вибрати килим?

Як вибрати килим?

Килим - це предмет інтер'єру, мета якого створити атмосферу затишку в кожному приміщенні будинку. Також цей предмет інтер'єру виконує практичну функцію - захищає ноги від холодної підлоги, створює затишне місце для ігор ваших дітей і підкреслює кращі елементи дизайну кімнати. Саме тому килими не слід розміщувати бездумно. Існують відповідні правила, за допомогою яких ви зможете дізнатися, як вибрати килим саме для вашого житла.
Існує кілька основних параметрів, за якими підбирається килим:

 • розмір;
 • колір;
 • форма;
 • матеріал.

Розмір

Зараз в дизайні інтер'єрів популярний стиль мінімалізм. Навіть, якщо ви вирішили оформити квартиру в класичному стилі, дизайнери не радять вам купувати велику кількість предметів декору. Це ж правило стосується килимів.

Навколо килима має залишатися трохи вільного простору. Таким чином гарна підлога стане обрамленням для даного елементу декору. А ще вільне місце навколо візуально розширює простір, що особливо важливо при оформленні малогабаритних приміщень.

Якщо говорити точніше, то навколо килима має залишатися як мінімум 20-30 сантиметрів вільного місця.

Колір

Багатьох зараз цікавлять питання: як підібрати колір килима або з чим повинен поєднуватися килим на підлозі? Це дійсно важливий момент, на який у людей існують безліч помилкових суджень.

При виборі кольорового оформлення килима дотримуйтесь таких правил:

 1. У більшості випадків краще не підбирати килим під обробку стін. В такому випадку одного кольору в приміщенні стане занадто багато.
 2. Зіграйте на контрасті. Виберіть модель килима з відмінним кольором від покриття підлоги.
 3. Підберіть колір під менш помітні елементи кімнати: м'якої частини, тюлі, картини, ліжка і т.д.
 4. Грайте на контрастах. Якщо кімната дуже спокійна, купіть більш яскравий виріб. В іншому випадку зупиніть вибір на пастельних тонах.
 5. Не намагайтеся підібрати колір під інші яскраві елементи в кімнаті. Якщо яскраво зелений, червоний, рожевий, блакитний або фіолетовий не підійдуть тон в тон, то дизайн інтер'єру приміщення сильно зіпсується. Під яскравий колір ви завжди можете вибрати більш спокійний тон. Наприклад, рожевий і фіолетовий відмінно поєднуються з сірим кольором. І таких поєднань багато. Експериментуйте!

Форма

Килими існують в трьох основних формах:

 • прямокутні;
 • овальні;
 • круглі.

Прямокутна є найбільш поширеною. Це не дивно, оскільки дані килими відмінно підходять практично під будь-який інтер'єр.

Овальні килими частіше купуються в невеликі кімнати. Слід зазначити, що у таких моделей зрізані кути, тому при однаковій довжині і ширині вони будуть займати меншу площу.

Круглі килими досить рідкісний різновид. Найчастіше купуються в якості акценту в центральну частину кімнати.

Матеріал

Сучасні виробники килимів пропонують широкий модельний ряд килимів, виготовлених з абсолютно різних матеріалів.

Найчастіше в магазині або на ринку ви можете зустріти такі килими:

 • вовняні;
 • з поліпропілену;
 • з акрилу.

Вовняні килими - життєрадісна класика. Однак слід зазначити, що при будь-якій якості вовняного килима з нього в будь-якому випадку буде зчісуватись ворс перший час. Такі моделі не підходять для алергіків.

Поліпропіленові килими існують абсолютно різної якості. Вони легше чистяться ніж вовняні килими. Зараз існує широкий ряд моделей від більш доступних турецьких до дорогих бельгійських.

Безкоштовна доставка
товарів по Україні

100% якість
від виробника

Великий асортимент
8000+ товарів

Досвід роботи
більше 10 років