Пн-Пт: 9:00-20:00
Сб-Нд: 10:00-18:00

Безкоштовна доставка
по Україні

Килимова доріжка: правильний вибір і заміна

Килимова доріжка: правильний вибір і заміна

Легендарні килимові доріжки, відомі з радянських часів, користуються популярністю і до цього дня. Сучасна килимова доріжка має не тільки декоративну функцію, але також володіє звукоізоляцією і теплоізоляцією.

Виготовляється такий вид килимового покриття за допомогою спеціального автоматизованого ткацького верстата методом тафтінга. Після того як процес створення доріжки закінчений, її обробляють термічним способом, при необхідності наносять зверху візерунок і з'єднують з базою. Візерунок на доріжках зазвичай візуально збільшує простір.

Вибираючи доріжку, слід звернути увагу на ряд характеристик. Нижче ви зможете ознайомитися з критеріями, за якими можна підібрати стильну і якісну килимову доріжку навіть за прийнятною ціною.

Критерії, за якими варто вибирати даний предмет декору:

  • Матеріал;
  • Довжина ворсу;
  • Основа;
  • Призначення і заміна.

Матеріали

За походженням ворсу килимові доріжки діляться на:

· Штучні (поліестр, поліамід, поліпропілен). Килими з цього матеріалу дещо поступаються натуральним, але набагато більш надійні, стійкі до пошкоджень і є більш бюджетними.

· Натуральні (сизаль або шерсть). Натуральні матеріали є більш екологічними і довговічними. Головним їх недоліком є ​​ймовірність виникнення алергії.

Довжина ворсу

По довжині ворсу килими поділяються на:

· Коротковорсові (до 2,5 см);
· Безворсові (циновки);
· Довговорсові (2,5-5см).

Доріжки з довгим ворсом виглядають набагато привабливіше і є найбільш м'якими на дотик, але при цьому набагато сильніше збирають пил і складніше відчищаються від забруднень. Перевагами таких доріжок є хороша теплоізоляція і шумопоглинання. А, відповідно, найкраще вони підходять для дитячих, спалень або віталень.

Коротковорсна килимова доріжка стане відмінним вибором для коридору або гардероба, так як вона не накопичує пил, а також легко чиститься від забруднень. На сучасному будівельному ринку існує величезна різноманітність килимів з коротким ворсом, тому підібрати цей предмет інтер'єру не складе особливих труднощів.

Безворсові моделі або циновки мають унікальну фактуру і здатні доповнити будь-яке приміщення. Циновки виконуються методом переплетення волокон і є найкращим варіантом для багатолюдних приміщень або кімнат з великою прохідністю. Вони стійкі до механічних пошкоджень і стирання, легко очищаються від забруднень і пилу, є стійкими до вологи. Догляд за ними досить простий, так як будь-які забруднення на них можна очистити за допомогою пилососа або пральної машинки. Вартість циновок набагато нижче, ніж у інших килимових виробів.

Основи

У килимових доріжок існує дві основи - первинна і вторинна. Первинна основа є або нетканою, або тканою. На ній закріплюється ворс, а потім, зверху накладається друга основа, яка помітна з виворітного боку килима. Вторинна основа також буває декількох типів:

· Гумова;
· Повстяна;
· Джутова.

Призначення і заміна

Заміна килимової доріжки з сучасним різноманіттям вибору не становить проблем, так як в магазинах можна знайти моделі різних відтінків і текстур.

Килимові доріжки найчастіше можна зустріти в місцях з великою прохідністю - холи офісів, концертні зали, кінотеатри, виставкові зали або готелі. У домашніх умовах такий варіант килима зустрічається рідко і хіба що в довгих коридорах.

Якщо ж підлогове покриття даного типу прийшло в непридатність і виникає питання, на що замінити килимову доріжку, варто розглянути наступні варіанти:

· Підлогові дошки;
· Суцільне килимове покриття.

Аналогів у килимової доріжки не багато, так як вона є багатофункціональним предметом декору.

Урочисті варіанти килимів не завжди виглядають доречно і здатні зіпсувати загальну концепцію заходу. У разі якщо такий варіант підлогового покриття не підходить за стилем для того чи іншого заходу і виникає гостре питання, чим замінити килимову доріжку урочистого типу, звернути увагу варто на пелюстки квітів, сіно, рулонні газони, синтетичні матеріали на зразок поролону, синтепону.

Безкоштовна доставка
товарів по Україні

100% якість
від виробника

Великий асортимент
8000+ товарів

Досвід роботи
більше 10 років