Килим в інтер’єрі будинку – це не просто м’яке покриття для підлоги. Він додає затишку, комфорту, робить приміщення цілісним та заповненим. Вдало підібраний килим буде служити роками і тішити своїх власників. В сучасних реаліях обрати дійсно гарний, якісний килим по бажаній формі та розмірам зовсім не просто. Якщо ви думаєте, що найкращий варіант може бути тільки іноземного виробництва, то це зовсім не так. Розвіємо міфи про вітчизняних виробників, які готові запропонувати якісні килими для своїх покупців.
Особливі характеристики килимів українського виробництва
Українські бренди під час виробництва використовують натуральну сировину, а саме шерсть. Також додають синтетичні матеріали та віскозу. Новітні технологій, вдало впроваджені на вітчизняних підприємствах, дозволяють випускати гарні та зносостійкі вироби. Килими з штучних матеріалів коштують дешевше, але це не означає, що їх якість погана. Синтетичні сполуки, в тому числі і акрил, дають можливість експериментувати з палітрою кольорів під час виготовлення килимів. На противагу синтетиці, натуральні матеріали не настільки різнопланові по кольору.
Українські майстри черпають своє натхнення з фольклору, стародавніх легенд, міфічних історій, переказів тощо. Національні мотиви настільки різноманітні та актуальні сьогодні, що прослідковуються в нинішній час в килимовій моді. Це можуть бути квіткові чи геометричні орнаменти, зображення птахів чи інших тварин. Такі килими відмінно прикрасять не тільки будинок, але й офісне приміщення, готельний номер, ресторан, будинок відпочинку.
Як правильно обрати килим українського бренду?
Для того, щоб покриття на підлозі приносило вам естетичне задоволення від свого зовнішнього вигляду, не набридало з часом, потрібно підійти до питання вибору зі всією відповідальністю. Варто визначитись з розмірами та формою. Наприклад, для гостинної в домі краще обрати великий килим з гарним, яскравим орнаментом. Він може стати основним акцентом в приміщенні. Добре, якщо він буде гармоніювати з іншим текстилем в кімнаті (м’якими меблями, шпалерами, завісами). Якщо ви не приділите достатньої уваги відтінку вашого килима, то він може «загубитись» на фоні інших елементів в приміщенні, або навпаки, дуже сильно впадатиме в око.
Зверніть увагу і на те, як часто вам доведеться робити прибирання в кімнаті. Для використання на вході в квартиру чи будинок варто уникати виробів з натуральних матеріалів, адже їх важко очищувати від бруду з вулиці. Якщо в домі є тварини або діти, то краще обирати покриття зі змішаних матеріалів. Для будинку, де завжди чисто, можна сміливо купувати килим з довгим ворсом, виготовлений з натуральної вовни.