Пн-Пт: 9:00-20:00
Сб-Нд: 10:00-18:00

Безкоштовна доставка
по Україні

Вовняні килими: переваги та недоліки

Вовняні килими: переваги та недоліки

Вовняні килими: переваги і недоліки

Килими з вовни користуються популярністю серед всіх поціновувачів класики. Даний матеріал використовується при виготовленні килимових покриттів вже кілька тисяч років. За цей час змінилися технології виробництва, проте деякі речі, як, наприклад, привабливий зовнішній вигляд і довговічність виробів залишилися незмінними.

Особливості вовняних килимів

Як правильно вибрати килимове покриття на основі вовни? Для початку необхідно порівняти всі переваги і недоліки даного матеріалу. Отже, вовняні килими - плюси і мінуси:

Переваги вовняних килимів:

  • екологічність - вовняні килими в дитячу кімнату або спальню вважаються ідеальним варіантом, адже матеріал повністю натуральний і не виділяє сторонніх речовин у процесі експлуатації;
  • великий вибір відтінків, форм, розмірів;
  • матеріал не сприяє горінню;
  • килими з високоякісної вовни здатні прослужити понад 50 років, не втративши при цьому первинний зовнішній вигляд;
  • такі килимові покриття можуть використовуватися в якості додаткової теплоізоляції підлоги;
  • розкішний зовнішній вигляд.

Недоліки вовняних килимів:

  • якщо у когось із домочадців алергія на шерсть, краще відмовтеся від килимів з даного матеріалу;
  • вартість килимів вище, ніж у синтетичних аналогів (хоч висока ціна повністю виправдовується якістю продукції).

Види вовняних килимів

Якщо говорити про ворс для килимів, виробники найчастіше використовують овечу або верблюжу шерсть. Перша м'якша, друга більш міцна. На якість також впливає стан вовни - де паслися тварини, як обробляли матеріал і т.д.

За формою виділяють:

  • Овальні вовняні килими. Завдяки скошеним кутам допомагають візуально збільшити площу кімнати.
  • Круглі килими. Ідеальні для кімнати, де ви б хотіли виділити центр.
  • Прямокутні. Найпопулярніший варіант, який можна знайти в різних розмірах.
  • Оригінальна форма. Килими в формі асиметрії, серця, хмари і т.д.

Догляд за вовняними килимами

Насправді догляд за килимами з вовни - те ще випробування. Матеріал примхливий - для чищення не рекомендують використовувати миючі засоби або багато води. (Нісенітниця. Це сама не вибаглива нитка з натуральних. Можна прати, мити і чистити всім крім відбілювача.)

Для того, щоб килими радували око якомога довше, постарайтеся видаляти з них навіть найдрібніші плями в міру їх появи. Чим свіжіша пляма, тим легше вона піддається чищенню. Якщо хочете здійснити вологе чищення килимів, використовуйте виключно холодну воду. Звичайно краще прибирати плями за допомогою вологої бавовняної тканини - так ви точно не зашкодите поверхні.

Пилососити килим рекомендують 1-2 рази в тиждень. Проходитися по покриттю пилососом необхідно у напрямку ворсу.

Якщо на килимі стоять меблі, міняйте положення виробу хоча б 1 раз на півроку. Це зменшить ризик появи вм'ятин на килимі і продовжить його термін служби.

Поцікавтеся, який барвник використовував виробник, і яким чином краще доглядати за килимом. Неважливо, який варіант ви оберете, однотонні вовняні килими або вироби з оригінальними малюнками - стежте за тим, щоб виробники використовували якісні барвники, які не вигоряють на сонці і не розмиваються після контакту з водою. Крім того, якщо барвник неякісний, він не витримає навіть самих слабких мильних розчинів.

При ретельному підході ви точно зможете знайти килимове покриття, яке не тільки відповідає всім вашим вимогам і очікуванням, але і здатне прослужити вам не один десяток років. Вовняний килим ідеально впишеться в будь-який дизайн інтер'єру і стане родзинкою кімнати, зробивши її красивою і затишною.

Безкоштовна доставка
товарів по Україні

100% якість
від виробника

Великий асортимент
8000+ товарів

Досвід роботи
більше 12 років