Сучасна мода диктує свої правила, які ми всіляко прагнемо дотримуватись. Нові віяння говорять про те, що килимові покриття в будинку – це вже пережиток минулого. Чи так це? Зовсім немає! Сьогодні важко обійтися без килимової доріжки у житловому просторі. Такий настил вважається універсальним практично для будь-якого приміщення, будь то вузький коридор, ігрова чи спальня. Килимова доріжка врятує від протягів, подарує приємні відчуття при ходьбі та додасть фарб у будь-яке приміщення.
Вибір пропозицій дуже великий. Це можуть бути класичні килимові доріжки, які відрізняються шляхетними відтінками та простими, симетричними візерунками. Вони чудово підходять для приміщень, що мають царський вигляд, де використовуються старовинні меблі та декор. Такі доріжки тонко наголошують на смаку господарів і виглядають дуже презентабельно.
У продажу велику частку займають килимові доріжки у сучасній інтерпретації. Це вироби, як і яскравих, і більш спокійних тонів. Вони додають затишок та комфорт у приміщенні, підходять під стиль мінімалізму, модерну та хай-теку.
Ще один підвид килимових доріжок – Кремлівські. Вони являють собою полотна, по краях яких є візерунки, а в центрі малюнка немає, тільки однотонний колір. Ці вироби вважають за краще купувати для будинків, які блищать атмосферою багатства та розкоші. Вони підходять під стиль бароко або рококо.
Як вибрати килим-доріжку для дому?
У процесі вибору варто відштовхуватися від стильового напряму, переваг по тканинах, візерункам та розмірам. Насамперед керуйтеся матеріалом виготовлення. Це може бути килим на основі вовни або синтетики. Синтетика дещо програє натуральній вовні, але має свої плюси. Синтетичні вироби найчастіше виготовляють із поліпропілену або поліаміду. Вони добре протистоять волозі, бруду та не піддаються деформаціям. Крім того, синтетичні килимові доріжки дуже стійкі до стирання, вони довговічні та міцні.
Натуральна вовна виграє у синтетики щодо екологічної безпеки. Якщо грамотно доглядати за килимом з вовни, то він служитиме вам набагато довше, ніж виріб із синтетики. Килимові доріжки з вовни не рекомендується стелити біля входу в будинок, тому що вони легко вбирають бруд, вологу та пил. Вони більше підійдуть для приміщень з низькою прохідністю, наприклад, для спальні.
Основа килимової доріжки
Далеко не останню роль при виборі килимової доріжки відіграє матеріал, з якого виготовлено основу покриття. Якщо в основі повсть, то вона забезпечить високу теплоізоляцію і зможе відштовхувати бруд. Килими з повсті підлягають вологому прибиранню.
Джут, на відміну від повсті, не можна мочити, адже інакше це призведе до появи цвілі. Джутова основа відрізняється хорошими експлуатаційними характеристиками, але потребує спеціального догляду.
Килими на основі з гуми вважають за краще використовувати в передпокої та кухні. Вони мають чудову звуко- і шумоізоляцію. Такі килими пружні і не ковзають поверхнею, не вимагають професійного чищення.