Зонування простору — це унікальна дизайнерська техніка, що дозволяє візуально поділити житлове приміщення на різні зони. Максимально бюджетно та ефективно виконати таке завдання можна за допомогою килима.
Варіанти зонування за допомогою килима
Розділити кімнату на зони можна різними способами. Достатньо лише правильно укласти килим. Розглянемо найпопулярніші та найефективніші варіанти:
- Горизонтальне зонування. В цьому випадку килим (або килими) укладаються вздовж, розділяючи простір на дві або більше частин. Якщо планується використовувати більше одного килима, краще віддати перевагу вужчим варіаціям або килимовим доріжкам. Такий поділ є актуальним для широких кімнат, які потрібно візуально подовжити.
- Вертикальне зонування. У цьому випадку килимові покриття укладаються поперек кімнати. Тим самим досягається не просто поділ, а й ефект візуального розширення приміщення. У такому випадку підходять як вузькі, так і стандартні килимові покриття.
- Об'ємне зонування. Такий поділ досягається шляхом з'єднання різних фактур. У цьому випадку можна використовувати килими з різною довжиною ворсу, включаючи найпопулярніші варіації шеггі. Чим вищий ворс, тим вираженішим буде ефект зонування.
- Островне зонування. Такий спосіб хороший там, де необхідно не розділяти простір, а наголосити на якійсь конкретній зоні. Килим стелиться так, щоб виділити не тільки конкретну частину кімнати, а й меблеву групу. Розташування килимового покриття може бути будь-яким. Таким чином, ви можете розмежувати ігрову, обідню чи робочу зону.
Як вибрати відповідний килим для зонування?
При виборі килимового покриття важливо врахувати всі особливості житлової кімнати, кращий тип зонування, а також відповідні параметри килима. Ключовими характеристиками є:
- Фактура. Тут йдеться насамперед про довжину ворсу. Для зонування оптимальним є середній або високий ворс. Також додатково сфокусувати увагу можна за допомогою візерунка на килимовому покритті.
- Забарвлення. Колір килима надзвичайно важливий. Зрозуміло, всі кольори в інтер'єрі мають поєднуватися. Однак варто пам'ятати, що для візуального поділу простору необхідно підбирати відтінок, який відрізняється від навколишнього простору. В іншому випадку всі елементи зіллються, і зонування не вийде. Наприклад, якщо у вас досить темне покриття для підлоги, можна вибрати бежевий або інший світлий килим. Він створить необхідний контраст та оптимальне поєднання.
- Дизайн. Стиль килима має відповідати загальному дизайну інтер'єру. Наприклад, шовковий килим навряд чи підійде до стилю модерн або лофт.
Розміри килима підбираються відповідно до площі приміщення, а також до ефекту, якого ви бажаєте досягти.